Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components D472K33Y5PH63L6
Part No.:
D472K33Y5PH63L6
Description:
CAP CER 4700PF 100V Y5P RADIAL
Shipping
D472K33Y5PH63L6 Information
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
Y5P (B)
Operating Temperature:
-30°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.348" Dia (8.83mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.250" (6.35mm)