Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components D332K39Y5PL63L0
Part No.:
D332K39Y5PL63L0
Description:
CAP CER 3300PF 500V Y5P RADIAL
Shipping
D332K39Y5PL63L0 Information
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-30°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.375" (9.52mm)