Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components D332K29Y5PH63L6
Part No.:
D332K29Y5PH63L6
Description:
CAP CER 3300PF 100V Y5P RADIAL
Shipping
D332K29Y5PH63L6 Information
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-30°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.290" Dia (7.37mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.250" (6.35mm)