Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components D330J20C0GH63L6
Part No.:
D330J20C0GH63L6
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 33PF 100V NP0 RADIAL
Shipping
D330J20C0GH63L6 Information
Manufacturer:
Series:
D
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial, Disc
Size / Dimension:
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.250" (6.35mm)