Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components D221K20Y5PL63L6
Part No.:
D221K20Y5PL63L6
Description:
CAP CER 220PF 500V Y5P RADIAL
Shipping
D221K20Y5PL63L6 Information
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
Y5P (B)
Operating Temperature:
-30°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.250" (6.35mm)