Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components D152K25Y5PHAAEU
Part No.:
D152K25Y5PHAAEU
Description:
CAP CER 1500PF 100V Y5P RADIAL
Shipping
D152K25Y5PHAAEU Information
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
Y5P (B)
Operating Temperature:
-30°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.250" (6.35mm)