Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components D151J33C0GH63L6
Part No.:
D151J33C0GH63L6
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 150PF 100V NP0 RADIAL
Shipping
D151J33C0GH63L6 Information
Manufacturer:
Series:
D
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial, Disc
Size / Dimension:
0.348" Dia (8.83mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.250" (6.35mm)