Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components D103K69Y5PL63J7
Part No.:
D103K69Y5PL63J7
Description:
CAP CER 10000PF 500V Y5P RADIAL
Shipping
D103K69Y5PL63J7 Information
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
Y5P (B)
Operating Temperature:
-30°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.300" (7.62mm)