Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components D100J20C0GL63L6
Part No.:
D100J20C0GL63L6
Description:
CAP CER 10PF 500V NP0 RADIAL
Shipping
D100J20C0GL63L6 Information
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.250" (6.35mm)