YAGEO CQ0201GRNPO8BN100
Part No.:
CQ0201GRNPO8BN100
Description:
CAP CER 10PF 25V C0G/NPO 0201
Shipping
CQ0201GRNPO8BN100 Information
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)