YAGEO CQ0201BRNPO8BN6R8
Part No.:
CQ0201BRNPO8BN6R8
Description:
CAP CER 6.8PF 25V C0G/NPO 0201
Shipping
CQ0201BRNPO8BN6R8 Information
Capacitance:
6.8 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)