Vishay Dale CPR15680R0JE10
Part No.:
CPR15680R0JE10
Description:
RES 680 OHM 15W 5% RADIAL
Shipping
CPR15680R0JE10 Information
Resistance:
680 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
15W
Composition:
Metal Oxide Film
Temperature Coefficient:
±400ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 225°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
1.888" L x 0.500" W (47.96mm x 12.70mm)
Height - Seated (Max):
0.500" (12.70mm)