CM7VT1A32.768KHZ125PF20PPMTBQAT3.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | CM7VT1A32.768KHZ125PF20PPMTBQAT3 |
| Manufacturer | Micro Crystal AG |
| Series | CM7V |
| Package/Case | 2-SMD, No Lead |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency | 32.768 kHz |
| Frequency Stability | - |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Load Capacitance | 12.5pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 70 kOhms |
| Operating Mode | Fundamental |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.65mm) |
The following parts include "CM7VT1A32.768KHZ125PF20PPMTBQAT3" in Silicon Labs CM7VT1A32.768KHZ125PF20PPMTBQAT3.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.