Carling Technologies CM2-B0-10-610-501-I
Part No.:
CM2-B0-10-610-501-I
Manufacturer:
Carling Technologies
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIRCUIT BREAKER
Shipping
CM2-B0-10-610-501-I Information
Manufacturer:
Carling Technologies
Series:
C
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
480 V
Voltage Rating - DC:
125 V