KYOCERA AVX CKR24BR154KP
Part No.:
CKR24BR154KP
Description:
CAP CER 0.15UF 100V BR 2-DIP
Shipping
CKR24BR154KP Information
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
P (0.1%)
Size / Dimension:
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max):
0.320" (8.13mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)