KYOCERA AVX CKR23CG561FS
Part No.:
CKR23CG561FS
Description:
CAP CER 560PF 200V NP0 2-DIP
Shipping
CKR23CG561FS Information
Capacitance:
560 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max):
0.195" (4.95mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)