KYOCERA AVX CKR22CH150DS
Part No.:
CKR22CH150DS
Description:
CAP CER 15PF 200V C0H 2-DIP
Shipping
CKR22CH150DS Information
Capacitance:
15 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)