KYOCERA AVX CKR22CG152FP
Part No.:
CKR22CG152FP
Description:
CAP CER 1500PF 100V NP0 2-DIP
Shipping
CKR22CG152FP Information
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
P (0.1%)
Size / Dimension:
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)