KEMET CKC21X473GWGAC7800
Part No.:
CKC21X473GWGAC7800
Description:
KC-LINK 2220 47NF 650VDC C0G
Shipping
CKC21X473GWGAC7800 Information
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
650V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.061" (1.55mm)