KYOCERA AVX CDR35BP682BFWM\M500
Part No.:
CDR35BP682BFWM\M500
Shipping
CDR35BP682BFWM\M500 Information
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
M (1%)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)