KYOCERA AVX CDR35BP472BFWM\M
Part No.:
CDR35BP472BFWM\M
Description:
CAP CER 4700PF 100V BP 1825
Shipping
CDR35BP472BFWM\M Information
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
M (1%)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)