KYOCERA AVX CDR35BP103BFWM\250
Part No.:
CDR35BP103BFWM\250
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
SMP MLC HI-REL
Shipping
CDR35BP103BFWM\250 Information
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Military, MIL-PRF-55681, CDR35
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BP
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
M (1%)
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1825 (4564 Metric)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
  • CDR35BP103BFWM\250
  • CDR35BP103BFWM\250 PDF
  • CDR35BP103BFWM\250 Datasheet
  • CDR35BP103BFWM\250 Specifications
  • CDR35BP103BFWM\250 Images
  • Buy CDR35BP103BFWM\250
  • CDR35BP103BFWM\250 Price
  • CDR35BP103BFWM\250 Distributor
  • CDR35BP103BFWM\250 Supplier
  • CDR35BP103BFWM\250 Wholesale
  • Include Parts
  • Popular Search
The following parts include "CDR35BP103BFWM\250" in Silicon Labs CDR35BP103BFWM\250.