Comchip Technology CDBUR70-HF
Part No.:
CDBUR70-HF
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
DIODE SCHOTTKY 70V 70MA 0603 SOD
Shipping
CDBUR70-HF Information
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Box
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
70 V
Current - Average Rectified (Io):
70mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 15 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 50 V
Capacitance @ Vr, F:
2pF @ 0V, 1MHz
Supplier Device Package:
0603C/SOD-523F
Operating Temperature - Junction:
125°C