Comchip Technology CDBU70-HF
Part No.:
CDBU70-HF
Package:
2-SMD, No Lead
Description:
DIODE SCHOTTKY 70V 70MA 0603
Shipping
CDBU70-HF Information
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
70 V
Current - Average Rectified (Io):
70mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 15 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):
5 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 50 V
Capacitance @ Vr, F:
2pF @ 0V, 1MHz
Supplier Device Package:
0603/SOD-523F
Operating Temperature - Junction:
125°C (Max)