Comchip Technology CDBM1100-HF
Part No.:
CDBM1100-HF
Package:
SOD-123T
Description:
DIODE SCHOT 100V 1A MINISMA
Shipping
CDBM1100-HF Information
Package/Case:
SOD-123T
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
100 V
Current - Average Rectified (Io):
1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
850 mV @ 1 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
500 µA @ 100 V
Capacitance @ Vr, F:
120pF @ 4V, 1MHz
Supplier Device Package:
Mini SMA/SOD-123
Operating Temperature - Junction:
-50°C ~ 150°C