YAGEO CC0805JRX7R0BB103
Part No.:
CC0805JRX7R0BB103
Description:
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805
Shipping
CC0805JRX7R0BB103 Information
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)