YAGEO CC0603KRX7R0BB681
Part No.:
CC0603KRX7R0BB681
Description:
CAP CER 680PF 100V X7R 0603
Shipping
CC0603KRX7R0BB681 Information
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)