YAGEO CC0201KRX5R6BB472
Part No.:
CC0201KRX5R6BB472
Description:
CAP CER 4700PF 10V X5R 0201
Shipping
CC0201KRX5R6BB472 Information
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)