Eaton - Bussmann Electrical Division CB181P-100
Part No.:
CB181P-100
Manufacturer:
Eaton - Bussmann Electrical Division
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR 100A 30VDC AUTO RESET
Shipping
CB181P-100 Information
Manufacturer:
Series:
CB181P
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Chassis Mount
Breaker Type:
Thermal
Current Rating (Amps):
100A
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
30 V