Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | BW686M025HEJTA |
| Manufacturer | Aillen |
| Series | BW |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Hybrid |
| Capacitance | 68 µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 25 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 30mOhm |
| Lifetime @ Temp. | 4000 Hrs @ 125°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive |
| Features | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | - |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.4 A @ 100 kHz |
| Impedance | - |
| Lead Spacing | - |
| Size / Dimension | 0.248" Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.315" (8.00mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
The following parts include "BW686M025HEJTA" in Silicon Labs BW686M025HEJTA.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.