Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BF025016WC80038BJ1
Part No.:
BF025016WC80038BJ1
Description:
CAP CER 80PF 9KV R85 AXIAL
Shipping
BF025016WC80038BJ1 Information
Product Status:
Active
Capacitance:
80 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
9000V (9kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.984" Dia x 0.630" W (25.00mm x 16.00mm)