Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BF025016WC30038BJ1
Part No.:
BF025016WC30038BJ1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 30PF 9KV R85 AXIAL
Shipping
BF025016WC30038BJ1 Information
Manufacturer:
Series:
TOF
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
30 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
9000V (9kV)
Temperature Coefficient:
R85
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Chassis Mount
Package / Case:
Axial, Can
Size / Dimension:
0.984" Dia x 0.630" W (25.00mm x 16.00mm)