Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BF025016WC20038BH1
Part No.:
BF025016WC20038BH1
Description:
CAP CER 20PF 9KV R42 AXIAL
Shipping
BF025016WC20038BH1 Information
Capacitance:
20 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
9000V (9kV)
Temperature Coefficient:
R42
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.984" Dia x 0.630" W (25.00mm x 16.00mm)