Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BF025016WC10136BJ1
Part No.:
BF025016WC10136BJ1
Description:
CAP CER 100PF 9KV R85 AXIAL
Shipping
BF025016WC10136BJ1 Information
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
9000V (9kV)
Temperature Coefficient:
R85
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.984" Dia x 0.630" W (25.00mm x 16.00mm)