Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BF016010BE50038BJ1
Part No.:
BF016010BE50038BJ1
Description:
CAP CER 50PF 5KV R85 AXIAL
Shipping
BF016010BE50038BJ1 Information
Capacitance:
50 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
5000V (5kV)
Temperature Coefficient:
R85
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.630" Dia x 0.394" W (16.00mm x 10.00mm)