Micro Commercial Co BAS70WXHE3-TP
Part No.:
BAS70WXHE3-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
SC-76, SOD-323
Description:
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS
Shipping
BAS70WXHE3-TP Information
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Series:
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
70 V
Current - Average Rectified (Io):
70mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 15 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Current - Reverse Leakage @ Vr:
200 nA @ 50 V
Capacitance @ Vr, F:
4pF @ 0V, 1MHz
Supplier Device Package:
SOD-323
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C