Diodes Incorporated BAS70WQ-7-F
Part No.:
BAS70WQ-7-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Package:
SC-70, SOT-323
Description:
DIODE SCHOTT 70V 70MA SOT323 3K
Shipping
BAS70WQ-7-F Information
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
Package/Case:
SC-70, SOT-323
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
70 V
Current - Average Rectified (Io):
70mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 15 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 50 V
Capacitance @ Vr, F:
2pF @ 0V, 1MHz
Supplier Device Package:
SOT-323
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 125°C