STMicroelectronics BAS70WFILM
Part No.:
BAS70WFILM
Manufacturer:
STMicroelectronics
Package:
SC-70, SOT-323
Description:
DIODE SCHOTTKY 70V 70MA SOT323
Shipping
BAS70WFILM Information
Manufacturer:
STMicroelectronics
Series:
Package/Case:
SC-70, SOT-323
Product Status:
Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
70 V
Current - Average Rectified (Io):
70mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 15 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 70 V
Capacitance @ Vr, F:
2pF @ 0V, 1MHz
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-323
Operating Temperature - Junction:
150°C (Max)