onsemi BAS70LT1
Part No.:
BAS70LT1
Manufacturer:
onsemi
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Description:
DIODE SCHOTTKY 70V SOT23
Shipping
BAS70LT1 Information
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Product Status:
Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
70 V
Current - Average Rectified (Io):
70mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 15 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 70 V
Capacitance @ Vr, F:
2pF @ 0V, 1MHz