EPCOS - TDK Electronics B37986G5103J000
Part No.:
B37986G5103J000
Description:
CAP CER 10000PF 50V NP0 RADIAL
Shipping
B37986G5103J000 Information
Series:
B37986G
Packaging:
Bulk
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension:
0.256" L x 0.197" W (6.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)