EPCOS - TDK Electronics B37984M5474K000
Part No.:
B37984M5474K000
Description:
CAP CER 0.47UF 50V X7R RADIAL
Shipping
B37984M5474K000 Information
Series:
B37984M
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" L x 0.295" W (9.00mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)