EPCOS - TDK Electronics B37953J5224K062
Part No.:
B37953J5224K062
Description:
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1812
Shipping
B37953J5224K062 Information
Series:
B37953J
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Package / Case:
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)