EPCOS - TDK Electronics B37950K5224K072
Part No.:
B37950K5224K072
Description:
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1210
Shipping
B37950K5224K072 Information
Series:
B37950K
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)