EPCOS - TDK Electronics B37940K2221J060
Part No.:
B37940K2221J060
Description:
CAP CER 220PF 200V NP0 0805
Shipping
B37940K2221J060 Information
Series:
B37940K
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)