Micro Commercial Co B05100WS-TP
Part No.:
B05100WS-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Category:
Single Diodes
Package:
SC-76, SOD-323
Description:
Interface
Shipping
B05100WS-TP Information
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Series:
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
100 V
Current - Average Rectified (Io):
500mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
850 mV @ 500 mA
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 µA @ 100 V
Capacitance @ Vr, F:
15pF @ 4V, 1MHz
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-323
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C