Carling Technologies AM2-B0-34-250-501-C
Part No.:
AM2-B0-34-250-501-C
Manufacturer:
Carling Technologies
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIRCUIT BREAKER
Shipping
AM2-B0-34-250-501-C Information
Manufacturer:
Carling Technologies
Series:
A
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
500mA
Voltage Rating - AC:
277 V
Voltage Rating - DC:
80 V