AA08070004.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | AA08070004 |
| Manufacturer | TXC CORPORATION |
| Series | AA |
| Package/Case | 2-SMD, No Lead |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency | 8 MHz |
| Frequency Stability | ±100ppm |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Load Capacitance | 12pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 150 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.053" (1.35mm) |
The following parts include "AA08070004" in Silicon Labs AA08070004.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.