E-T-A 8345-C02A-S3M1-DB1B1B-40A
Part No.:
8345-C02A-S3M1-DB1B1B-40A
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 40A 80VDC
Shipping
8345-C02A-S3M1-DB1B1B-40A Information
Series:
8345
Product Status:
Obsolete
Mounting Type:
Panel Mount
Current Rating (Amps):
40A
Voltage Rating - AC:
480 V
Voltage Rating - DC:
80 V