Knowles Syfer 8060J12K0221JCB
Part No.:
8060J12K0221JCB
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
1210+ MLCC - HI VOLT
Shipping
8060J12K0221JCB Information
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
FlexiCap™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
12000V (12kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
Nonstandard SMD
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)