Knowles Novacap 7565R664J751NT
Part No.:
7565R664J751NT
Description:
MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR
Shipping
7565R664J751NT Information
Capacitance:
0.66 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
750V
Temperature Coefficient:
R2D
Size / Dimension:
0.752" L x 0.650" W (19.10mm x 16.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.300" (7.62mm)